Towarzysz Podróży    Twoja podróż zaczyna się tutaj

Strefa czasowa: UTC + 1

Polecamy strony:   Łazik - wycieczki dla wszystkich    Aktywni - dołącz do nas    Forum rowerowe    FOTY - dodaj swoje zdjęcia   

Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 05, 2016 6:09 pm 

Hej,
jestem Artur, 29 lat, kujawsko-pomorskie. Wybieram się na koniec lutego 2017 na Spitsbergen i poszukuję towarzyszek/towarzyszy podróży.

Ogólny zarys:
- 7 lub ewentualnie 10 nocy w Longyearbyen najtaniej jak się da, ale namiot odpada - obecnie około 170 zł za noc za osobę w pokoju 4-osobowym ze śniadaniem, dostępna kuchnia do przygotowywania własnych posiłków z której oczywiście zamierzam korzystać
- skorzystanie z kilku wycieczek z przewodnikiem (jest w czym wybierać: np. skuterem śnieżnym, jaskinia lodowa, Trollsteinen, lodowiec, psie zaprzęgi i wiele innych) - nie jestem na tyle doświadczony, żeby móc takie wypady organizować samemu, zwłaszcza zimą na Spitsbergenie
- wypożyczenie broni i spacer w niewielkich odległościach poza miastem
- posiłki przygotowywane raczej we własnym zakresie, część żywności zabieram z Polski

Cena biletu lotniczego w 2 strony około 1300-1400 zł - z noclegiem na lotnisku w Oslo, lub ewentualnie jakbyśmy byli w 2-3 osoby można poszukać miejsca noclegowego w pobliżu lotniska za niewielką cenę.

Chętnych proszę o odezwanie się :)
Fajnie by było spotkać się przed wyjazdem.

PostNapisane: Pn mar 14, 2016 1:42 pm 

Hej :) Bardzo fajna inicjatywa, ostatnio byłem na spotkaniu podróżniczym z wyprawy na Spitzbergen. Ciągnie niesamowicie. Podobno najlepsząporą na wyjazd są właśnie okolice marca/kwietnia kiedy pojawia się już Słońce a i temperatura jest jeszcze na tyle odpowiednia, że nie ma wszędzie błota i chlapy. Jak tylko finanse i okoliczności pozwolą, piszę się na wyjazd :) Pozdrawiam, Mateusz.

PostNapisane: Pn mar 14, 2016 6:55 pm 

No to super, daj znać jak tylko się zdecydujesz.

Jakby co ja już zarezerwowałem loty w dwie strony z bagażem rejestrowanym Norwegianem za 1306 zł.
Dłużej nie czekałem, bo już długo obserwowałem ceny lotów na Spitsbergen i na okres zimowy ciężko znaleźć coś tańszego, już nawet loty 3 dni później wyszłyby drożej.

16 lutego wylatuję z Polski do Oslo
17 lutego lecę z Oslo na Spitsbergen
24 lutego wracam do Oslo
25 lutego lecę do Polski

W drodze na Spitsbergen mam w blisko lotniska Oslo Gardemoen nocleg za 200 NOK, w drodze powrotnej noc raczej spędzę na lotnisku :D

Ktoś jeszcze byłby chętny? Ja już się nie mogę doczekać wylotu ;P

PostNapisane: Pt kwi 01, 2016 3:31 pm 

Widzę, że chętni walą drzwiami i oknami :D tylko nie moimi.

Zapraszam, Zapraszam. Na prawdę nie ma czego się bać. Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda.

PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 8:22 pm 

Ja chce, ja chcę!!! Do kiedy trzeba się zdeklarować?

PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 9:41 pm 

Hehe, nie ma określonego terminu do kiedy trzeba się zadeklarować. Nie jestem w stanie również powiedzieć kiedy będzie już za późno bo np. nie będzie już wolnych miejsc na nocleg. Może być tak, że nawet na dzień przed bez większych problemów załatwisz wszystko, a równie dobrze może się okazać, że na 4 miesiące przed już będzie po ptakach. Oczywiście jeszcze zależy jaką cenę za bilet lotniczy jesteś w stanie zaakceptować, bo te atrakcyjne jak na ten kierunek kiedyś się skończą.

Ja mam na razie tylko bilety lotnicze. Z noclegami i resztą jeszcze poczekam jakiś czas.

Jeśli będziesz zdecydowana na tyle, żeby choćby bilety lotnicze kupić, to daj znać na priv albo na forum, wymienimy się mailami, pogadamy i .... w drogę :)

P.S. Można ubezpieczyć koszty rezygnacji z biletu lotniczego - wielu ubezpieczycieli ma takie ubezpieczenia w ofercie więc traci się niewiele w razie wystąpienia sytuacji uniemożliwiającej wyjazd, która to oczywiście musi być objęta umową ubezpieczenia.

PostNapisane: Śr wrz 21, 2016 12:12 pm 

Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam. Co prawda termin już na 100% zaklepany - 17-24 luty 2017 w Longyearbyen, ale dla chcącego nic trudnego. Na razie jestem sam.

Strefa czasowa: UTC + 1